Organizasyon

Organizasyon

Uluslararası Altın Kentler Derneği; çeşitli sektörden gönüllü iş insanları, akademisyenler ve toplum gönüllülerinin bir araya gelerek 2018 yılında kurduğu; ülkemizin ve kentlerimizin gelişmesi için projeler üreten pek çok alanda toplum nezdinde farkındalık yaratan yararlı faaliyetler yürüten ülkemizin önemli sivil toplum örgütüdür.

 

Derneğimiz tüm sektörlerle ve üniversitelerle oluşturduğu iş birliktelikleri ile ihtiyaç duyulan tüm alanlarda toplumun her kesimini kapsayan ve kuşatan tüm düşünce görüşlere saygılı tam bağımsız bir anlayışla çalışmalarını yürütmektedir.

 

Ülkemizin tarihten gelen kültürel zenginliğine, örf adet geleneklerine ve kültür mirasına sahip çıkan geleceğin yaşanabilir sağlıklı özgün kimlikli şehirlerini oluşturmak üzere bu günden öngörü sağlayan etkinliklerle toplum nezdinde farkındalık yaratmakta devletimizin ve yerel unsurların, yaptığı çalışmalara sivil toplum örgütü olarak destek olmaktadır.

 

Ulusal ve uluslararası faaliyet ve etkinlik yaptığımız konu başlıklarını saymak gerekirse, eğitim, sağlık, afet ve acil durum yönetimi, kimlikli şehirler, kent ekonomisi ve yerel kalkınma, akıllı şehirler, yapay zeka, yeni medya, göç ve uyum,  kültür ve sanat, kadın halkarı vb konular bulunmaktadır.

 

Özellikle gönüllü olarak ülkemizin uluslararası arenada tanınmasına kentlerimizin kültürel özellikleri ile markalaşmasına düzenlediği etkinliklerle doğrudan katkı sunmakta ve önemli lobi faaliyetleri yürütmektedir.

 

Derneğimiz faaliyetlerini gerçekleştirmek için T.C. İç İşleri bakanlığı dernekler kanununda belirtilen üyelik koşullarını taşıyan,  toplumun her kesiminden gönüllü yeni üye kayıtlarına büyük önem vermekte her geçen gün büyümeye hızla devam etmektedir.

 

www.altinkentler.org